deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

farbowanie włosów u mężczyzn
Zdrowie

Jak panowie mogą dbać o włosy?

Panowie często uskarżają się, że kobiety mają o wiele więcej możliwości gdy chodzi o dbanie o urodę oraz maskowanie jej niedostatków. Mogą też korzystać z wielu kosmetyków i zabiegów, do jakich panowie na ogół nie mają dostępu lub nie chcą mieć, obawiając się, że zostaną uznani za niemęskich. Szczególnie dużym problemem może to być jeśli chodzi o włosy. Nie da się ukryć, że jest to ważny element męskiego wizerunku, o czym panowie przekonują się zwłaszcza wtedy, gdy zaczynają włosy… tracić.

Powszechne męskie łysienie

Choć lekarze przekonują, że męskie łysienie związane jest z wysokim poziomem testosteronu, z czego tak naprawdę można byłoby się cieszyć, nie ma chyba mężczyzny, który witałby z zadowoleniem powiększające się coraz bardziej zakola czy włosy przerzedzające się na czubku głowy. Problem ten jest tym bardziej bolesny, że obecnie łysieją coraz młodsi panowie. Jeszcze jakiś czas temu była to domena głównie panów po 40. roku życia lub starszych, podczas gdy dziś nie brakuje mężczyzn tracących włosy, w dodatku istotnie, jeszcze przed trzydziestką.

Czy można coś na to poradzić? Z całą pewnością tak, niezależnie od tego, że jest to spowodowane głównie przez hormony. Panie nie łysieją tak przede wszystkim dlatego, że bez oporów sięgają po różnego rodzaju preparaty na włosy, podczas gdy w przypadku mężczyzn zwykle kończy się na szamponie – taki specyfik zaś na wypadanie włosów nie jest w stanie poradzić wiele. Najskuteczniejsze będą różnego rodzaju wcierki. Oczywiście początkowo panom trudno będzie przełamać się i zacząć wcierać coś w skórę głowy, zwłaszcza systematycznie, ale zdecydowanie gra jest warta świeczki. Gęste włosy dodają uroku każdemu mężczyźnie, czego nie można powiedzieć o łysinie, szczególnie gdy pojawia się ona znacznie przedwcześnie.
Warto też oczywiście dbać o zdrową dietę, a nawet można wspomóc ją, sięgając po suplementy. Takie produkty wcale nie są zarezerwowane tylko dla kobiet, choć, nie wiadomo czemu, tak się utarło.

Co z siwieniem?

Kobiety nie muszą martwić się także tym problemem. Większość z nich i bez tego farbuje swoje włosy, więc mogą cieszyć się żywym, głębokim i równomiernym kolorem swoich włosów bez względu na to, ile mają lat. Farbowanie włosów u mężczyzn nie jest nadal postrzegane liberalnie, zwykle decydują się na to tylko bardzo młodzi panowie, jako element ekstrawaganckiego image’u. Można jednak sięgnąć na przykład po odsiwiacze czy szampony przeciwdziałające siwieniu włosów i przywracające im naturalny kolor. Wiele osób uważa też, że męska siwizna jest bardzo atrakcyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.