Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Niebieska farba do włosów – czy warto spróbować?

16 stycznia 2021 niebieska farba do włosów


Oryginalne kolory fryzur są wynikiem aktualnej mody albo chęci wyróżnienia się wśród tłumu. Niekiedy wśród zupełnie normalnych, ale nieco nietypowych odcieni, pojawiają się wyjątkowo wyraziste barwy. Jedną z nich jest niebieski. Obecnie można pomalować włosy na niebiesko i wyglądać modnie. Czy jednak jest to krok, którego nie będzie się później żałować?

Eleganckie wydanie błękitu

Trzeba zacząć od tego, że niebieski niebieskiemu nierówny. Chociaż na pierwszy rzut oka niebieska farba do włosów jest po prostu zwykłym, dość jaskrawym odcieniem tego koloru pokrywającym włosy w całości, istnieje dużo więcej opcji uwzględniających różne odcienie i połączenia. Dzięki temu można dobrać niebieski do swoich potrzeb i upodobań.
Jednym z najprostszych sposobów zmiany koloru włosów na błękit jest wykorzystanie typowej farby – trzeba wybrać po prostu odcień i wykonać zabieg farbowania. Nie różni się on zbytnio od malowania włosów na jakikolwiek inny kolor, można zdecydować się na farbowanie trwałe lub zmywalne. Istnieją jednak opcje uwzględniające np. pasemka w różnych odcieniach niebieskiego czy pomalowanie tylko części włosów. Tak stworzona fryzura ma nieco inny wyraz i może być inaczej odbierana. Do farbowania włosów zalicza się też koloryzację za pomocą płukanek – z uwagi na łagodne działanie, koloryzacja ma sens jedynie w przypadku włosów blond, a w szczególności siwych.

Niebieskie włosy na zimę

Chłodny błękit fryzury wyróżniać się będzie o każdej porze roku, ale wyjątkowo ciekawie prezentuje się zimą. Efektowne błękitne pasma wymykające się spod czapki lub kaptura od razu nasuwają skojarzenia z królową śniegu lub bajkową Śnieżynką. Specyfika zimowego krajobrazu może zachęcać wiele pań do tego, by spróbować zmienić coś w swoim nudnym image’u. Chęć poeksperymentowania z wyglądem może sprawić, że wybór padnie właśnie na błękitną, chłodną fryzurę zupełnie inną od typowych kolorów włosów.
Oczywiście pierwsze zetknięcie z niebieskimi włosami nie musi być od razu trwałe. Obecnie w sprzedaży jest mnóstwo szamponów koloryzujących, których efekt znika po kilku myciach. Są płukanki czy też preparaty do „makijażu” włosów, zmywające się od razu po pierwszym myciu. Taki produkt jest idealny dla osób, które obawiają się nadmiernej oryginalności lub chcą po prostu chwilowo „zaszaleć” np. z okazji imprezy, a później wrócić do normalności. Część pań decyduje się na dłuższy romans z błękitem, zwłaszcza jeśli ten odcień okaże się jednym z korzystniejszych dla ich karnacji.

Redakcja deutsch.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

top 3 kosmetyki

Top 3 kosmetyki dla mężczyzn

26 września 2023

ciemne włosy z refleksami
niebieska farba do włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?

niebieska farba do włosów