Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co to pożyczka i jakie są rodzaje?

27 maja 2022


Pożyczka jest rodzajem operacji finansowej, która jest dostępna poprzez firmy pożyczkowe. Jak wiemy w banku ta forma zaciągnięcia długu ma nazwę „kredyt”. Oczywiście banki robią to za pomocą środków pochodzących od klientów, a firmy pożyczkowe dysponują własnym kapitałem. To w tych firmach właśnie jest możliwość otrzymania pożyczki bez BIK.

Co to pożyczka?

Pożyczki finansowej może dokonać instytucja finansowa według Kodeksu Cywilnego. Taką działalność może wykonywać zarówno przedsiębiorstwo, jak i osoba fizyczna. Najważniejszą zaletą pożyczek jest to, że można ją wziąć na zupełnie dowolny cel. Należy pamiętać, że pożyczka na kwotę wyższą niż 1000 złotych wymaga podpisania odpowiedniej umowy. Przy niższych kwotach nie ma tego obowiązku.

Rodzaje pożyczek

Bardzo popularną formą pożyczki jest pożyczka bez BIK. Niestety zdarza się tak czasem w życiu, że posiadamy już jakiś kredyt lub mamy problemy z jego spłatą i żaden bank nie udzieli nam kredytu. Ta forma pożyczki ratuje klienta z opałów, ponieważ osoba sprawdzająca nie posiłkuje się tym rejestrem, a ważne są wtedy inne parametry związane ze zdolnością kredytową danej osoby. . Także ci, którzy dopiero zaczynają swoją karierę na rynku pracy i nie posiadają długiej historii finansowej w banku, będą mogli liczyć na wsparcie ze strony firm pożyczkowych. Przeszkody nie będzie stanowić także fakt pracy dorywczej. W przypadku emerytów i rencistów, posiadane przez nich comiesięczne świadczenia są wystarczającym zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. Dlatego też firmy pożyczkowe chętnie udzielają tym osobom wsparcia finansowego. Wyróżnić możemy także takie pożyczki jak: – chwilówka, którą można uzyskać w kilkanaście minut i nie wymaga ona zbyt wielu formalności – pożyczka dla firm i to zarówno tych dopiero co zaczynających swoją działalność, jak i tych, które potrzebują dodatkowej gotówki na dalszy rozwój firmy – pożyczka konsolidacyjna, mająca na celu zmniejszenie miesięcznej raty i przekształcenie kilku zobowiązań finansowych w jedną ratę – pożyczka pod zastaw to idealne rozwiązanie przy niezdolności kredytowej i w takim przypadku zabezpieczeniem dla firmy pożyczkowej będzie ruchomość lub nieruchomość będąca w stanie pokryć kwotę pożyczki – pożyczka z dostawą do domu to ciekawa alternatywa nawet dla pożyczek udzielanych online. Czasem osoby starsze lub mamy, nie mający możliwości dotarcia do placówki po odbiór pieniędzy, mogą skorzystać z tej ciekawej oferty firm pożyczkowych – pożyczka dla rolnika jest skierowana do osób utrzymujących się z gospodarstwa rolnego Zobacz więcej na finansowepogotowie.com.pl

Czym różni się pożyczka od kredytu?

W przypadku kredytu to jedyną instytucją, jaką może nam jej udzielić jest bank. Niestety wiąże się to z szeregiem wymogów jakie musimy spełnić, aby otrzymać taki zastrzyk finansowy. O jakichkolwiek długach lub opóźnieniach w spłacie rat innych kredytów nie może być mowy. Jeśli widniejemy w BIK lub rejestrze dłużników to nie mamy co liczyć na jakikolwiek kredyt z banku. Ważne także będą nasze dochody i ich stabilność. Starając się o wsparcie finansowe z banku będziemy musieli także podać cel naszej inwestycji. Cała ta ostrożność bierze się z tego, iż kapitał pochodzi właśnie od klientów. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku pożyczek z firm działających w tym segmencie finansowym. Wiele z nich nie sprawdza czy jesteśmy w jakimkolwiek rejestrze dłużników, a najważniejszym kryterium jest posiadanie jakiejkolwiek pracy lub świadczenia np. emerytalnego. Dzięki temu, że kapitał pochodzi z własnych środków, pożyczkę można otrzymać tego samego dnia, co został złożony wniosek.

Redakcja deutsch.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

format plakatu
zabawy na baby shower

Jesteś zainteresowany reklamą?

zabawy na baby shower