deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

biznes na wsi
Lifestyle

Ekologiczna hodowla kur

Życie poza miastem nie musi wiązać tylko z pracą dla korporacji wykonywanej w formie zdalnej. Przeniesienie się w odległe, wiejskie rejony może wiązać się z całościową przebudową dotychczasowego życia, która obejmowałaby wtedy także zmianę sposobu zarabiania na życie. Jednak zazwyczaj dysponowanie nieruchomością to za mało. By prowadzić biznes na wsi potrzebny jest na ogół też teren, od którego wielkości i przydatności zależy rodzaj wykonywanej działalności.

Mowa tu przede wszystkim o produkcji artykułów spożywczych i hodowli zwierząt, ale też naturalnych i prostych sposobach przetwórstwa żywności. Jednym z doskonałych sposobów, na uzyskanie ekologicznego produktu jest hodowla kur niosek. Jajka dostępne w sklepach w przeważającej ilości dostarczane są przez fermy, które nie przywiązują wagi ani do tego czym ptaki są karmione ani do tego czy hodowla prowadzona jest w etyczny sposób. Stłoczone na niewielkiej powierzchni w klatkach i karmione chemiczną paszą kury składają jajka słabej jakości.

Ekologiczna hodowla kur jest niezwykle prosta. Zwierzęta potrafią doskonale zająć się sobą, wystarczy udostępnić im teren, który będą przez cały okres swojej aktywności przeszukiwać w poszukiwaniu pożywienia. Konieczne jest oczywiście dokarmianie, jednak całość wysiłku włożonego w hodowlę jest niewielka, zważywszy na dużą wartość jaj składanych przez kury. Dokarmione niosą się bowiem prawie codziennie. Przy odpowiedniej ilości ptaków produkcja nie tylko zaspokaja codzienne zapotrzebowanie domowników, ale też może generować spore zyski.

bioslife.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.