deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

marynarka do jeansów
Moda

Czy marynarka i jeansy pasują do siebie?

Gdyby zapytać ludzi o to, jaki rodzaj spodni jest najpopularniejszy w dzisiejszych czasach, większość z nich bez żadnego wahania wskazałaby jeansy. Są to spodnie, które swój początek miały w odzieży roboczej, a dzisiaj mają bardzo mocną pozycję, jeśli chodzi o ubranie codzienne. Wiele osób decyduje się na połączenie tego typu spodni z eleganckimi elementami garderoby, takimi jak choćby marynarka. Natomiast warto zadać sobie pytanie, czy marynarka do jeansów to połączenie na czasie.

Czy można łączyć marynarkę z jeansami?

Niektóre osoby, które na co dzień zajmują się modą męską, kategorycznie odrzucają tego typu zestawienie. Wydawać by się bowiem mogło, że łączenie dżinsów z elegancką marynarką zakrawa na zbytnią nonszalancję i eklektyzm. Na szczęście większość osób uważa, że tego typu zestawienia są bardzo ciekawym wyborem modowym. Aby jednak uzyskać korzystny i pożądany efekt, trzeba się nieco wysilić. Łączenie spodni i marynarki wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Sporych problemów może nastręczyć już samo połączenie kolorów.

Jakie jeansy wybrać do marynarki?

Jeansy, które planuje się włożyć z marynarką powinny być klasyczne i uniwersalne. Najbezpieczniejszym wyborem wydaje się ciemny granat bądź też blade odcienie błękitu. Niemniej jednak, nie powinny być to jeansy przecierane czy też z rozszerzoną nogawką

Jeśli chodzi o połączenie jeansów z marynarką, to szerokim łukiem należy omijać modele, które posiadają kontrastowe przeszycia, mocno błyszczące guziki, a także inne tego typu detale.

Warto zwrócić także uwagę na ich odpowiednie dopasowanie. Niestety, ogromna część osób ma tendencje do noszenia zbyt dużych ubrań, co w efekcie daje nieestetyczny efekt końcowy, zwłaszcza w przypadku spodni, które mają być założone do marynarki. Te po prostu muszą być dobrze dopasowane – w każdym miejscu.

Jaką marynarkę wybrać do jeansów?

Marynarka do jeansów nie powinna być w żadnym wypadku zbyt formalna. Najlepszym wyborem są takie marynarki, które spokojnie można określić mianem sportowych. Tego typu marynarki posiadają zazwyczaj elementy, które pozbywają je nadmiernej formalności. Mowa tutaj między innymi o braku podszewki, mniejszym wypełnieniu ramion, łatach na łokciach, ciekawych guzikach, a także mniej formalnych tkaninach.

W okresie zimowo jesiennym można pozwolić sobie na nieco cięższe tkaniny marynarki, do których zalicza się flanela, czy też kaszmir. Doskonale wyglądają one w połączeniu z klasycznymi jeansami. Latem świetnie sprawdzą się marynarki wykonane z bawełny czy też lnu. Bardzo ważne jest, by tkanina marynarki nie błyszczała się i była matowa.

Zestawiając marynatę z jeansem, koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednich dodatkach. Pod marynarkę można włożyć nie tylko klasyczną koszulę, ale także koszulkę polo, a nawet sweterek. Do całego zestawu warto dobrać takie buty, które łączą w sobie niezobowiązującą elegancję z nieformalnym stylem. Świetnie sprawdzą się tutaj mokasyny bądź też sztyblety. Mężczyzna może zdecydować się także na założenie krawata, jednak nie powinien mieć on zbyt formalnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.