deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

dom kanadyjski cena
Lifestyle

Dom kanadyjski cena na rynku polskim

Dom kanadyjski jest konstrukcją cieszącą się sporą popularnością w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Pomimo tego że warunki klimatyczne w tych krajach dorównują klimatowi panującemu w naszym kraju, to takie domy wciąż nie mogą rywalizować z murowaną technologią, która jest najczęściej stosowana w Polsce. Warto zaznaczyć, że domy kanadyjskie są bardzo energooszczędne. Tego typu domki bardzo szybko można też wybudować. Warto dowiedzieć się, ile będzie kosztować tego typu inwestycja.

Czym jest dom kanadyjski?

Jeśli mowa o konstrukcji domu kanadyjskiego, to złożona jest ze szkieletu drewnianego. Mowa tutaj o pionowych słupkach drewnianych znajdujących się w odległości 30,40 bądź 60 centymetrów. Warto zaznaczyć, że w miejscu zaprojektowanych okien instalowana będzie belka pełniąca funkcję nadproża w takim domku. Warto zaznaczyć, że przed postawieniem szkieletu potrzebne będzie przygotowanie fundamentu. Z tego powodu przeważnie tego typu domki wznoszone są na fundamentach płytowych. Wiele osób jednak stawia na ściany fundamentowane.

Dom kanadyjski cena

Warto podkreślić, że ceny domków kanadyjskich różnią się od siebie. Dlatego trzeba pamiętać, że proponowane ceny nieruchomości przeważnie odnosić się będą do cen domu za jeden metr kwadratowy. Trzeba wspomnieć o tym, że większość ceny uwzględnia powierzchnię podłogi zamiast powierzchni oddanej do użytku, która przeważnie jest o wiele mniejsza – zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę obecność skosów na poddaszu budynku. Dlatego konstrukcja o powierzchni łącznej, która liczy 130 m2 z poddaszem może obejmować powierzchnię podłogi mająca prawie 170 metrów kwadratowych. Jeżeli mowa o firmach, które oferują różnego rodzaju domy kanadyjskie, to na rynku jest ich coraz większa ilość. Tego typu firmy konkurują ze sobą ceną oraz jakością budowanych domków kanadyjskich. Przed podjęciem decyzji, należy przeczytać oferty z minimum kilku źródeł, a następnie porównać je ze sobą. Dopiero potem można na spokojnie podjąć decyzję. Jeśli mowa o cenie, to ceny takich domów podawane są zawsze za jeden metr kwadratowy. Warto zaznaczyć, że w przypadku domu kanadyjskiego o powierzchni od 100 do 350 metrów kwadratowych cena za dom w stanie pod klucz będzie mieścić się w granicach od 2 000 zł/m2 do nawet i 4 000 złotych/m2. Domy kanadyjskie są coraz popularniejsze w Europie. W Polsce można zobaczyć coraz więcej domów budowanych w taki sposób. Istnieje wiele renomowanych firm, które wybudują nam dom kanadyjski w bardzo przystępnej cenie.

Przeczytaj więcej na fotosos.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.