Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Farbowanie włosów w domu czy w salonie?

6 stycznia 2021 ile kosztuje farbowanie włosów


W Polsce większość kobiet w różnym wieku koloryzuje włosy, czy to chcąc ukryć siwiznę (która pojawiać może się nawet w młodym wieku), czy po prostu chcąc mieć inny kolor na głowie. Większość z pań przy tym stawia na samodzielne wysiłki, czemu sprzyjają tanie farby dostępne w drogeriach, a także łatwe do nakładania – producenci gwarantują coraz lepsze technologie. Wydaje się więc, że jest to świetne rozwiązanie, ale czy na pewno?

Efekt nie zawsze taki jak oczekiwany

Kupując dla siebie farbę do włosów, kobieta kieruje się jej wyglądem na opakowaniu, ale nieraz zdarza się, że na przykład jasny blond wychodzi zupełnie ciemny. Jest to związane z wieloma czynnikami, choćby wyjściowym kolorem włosów, ale też czasami z kiepską jakością produktów. Niestety, najtańsze farby zwykle nie mają najlepszej jakości, dlatego czasami ich nakładanie na włosy to swoisty eksperyment i zastanawianie się, co z tego wyjdzie. Oczywiście nie wszystkim kobietom to przeszkadza, niemniej jeśli ma się sprecyzowane oczekiwania i chce się mieć perfekcyjne włosy, czasem lepiej jest oddać się w ręce fryzjera, w dodatku dobrego, doświadczonego oraz korzystającego z wysokiej jakości produktów.

Największy problem – zniszczenia

Oczywiście najgorszym skutkiem koloryzacji w domowych warunkach jest zniszczenie włosów, czasem bardzo silne. Jest to skutek nie tylko stosowania kiepskiej jakości farb czy rozjaśniaczy, ale też braku wiedzy na temat na przykład tego, jak zabezpieczyć włosy (jest to ważne zwłaszcza w przypadku farbowania jedynie odrostów) czy ile trzymać na nich środek. Poza tym decydując się na farbowanie w salonie, prawie zawsze można liczyć na to, że zabieg zostanie zakończony nałożeniem maski solidnie odżywiającej włosy. Czasami nawet do koloryzacji dodawane są zabiegi z wykorzystaniem silnie działających ampułek i użyciem sauny, co gwarantuje, że przesuszone w czasie zabiegu włosy zostaną mocno odżywione i prawdopodobnie uniknie się ich kruszenia oraz brzydkiego wyglądu.

Nie zawsze drogo

Powodem, dla których kobiety decydują się na samodzielną koloryzację, zwykle jest chęć zaoszczędzenia, ponieważ usługi fryzjerskie nie należą do tanich. Koszt zakupu farby może wynosić kilkanaście złotych, a ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Minimum kilkadziesiąt złotych – cena uzależniona jest nie tylko od miasta i salonu, ale też długości włosów. Czasem jednak warto ponieść ten koszt, zwłaszcza że dzięki temu można uniknąć późniejszych kosztów odbudowy zniszczonych pasm gdy ufarbuje się je (nieumiejętnie) samodzielnie.

Redakcja deutsch.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

top 3 kosmetyki

Top 3 kosmetyki dla mężczyzn

26 września 2023

ciemne włosy z refleksami
niebieska farba do włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?

niebieska farba do włosów