deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

domowe sposoby na wąsik
Uroda

Skuteczne sposoby na kobiecy wąsik

Widoczne, ciemne włoski nad górną wargą to zmora wielu kobiet, wcale nie zawsze tylko brunetek z ciemnymi włosami. Problem ten mogą mieć nawet blondynki, a przy tym kobiecy wąsik czasami jest naprawdę widoczny, nie tylko ze względu na bardzo ciemny odcień włosków, ale też znaczne rozmiary. Jak z tym walczyć?

Trudna sztuka depilacji

Na rynku jest mnóstwo produktów, akcesoriów, a także usług służących usuwaniu niechcianego owłosienia, można więc byłoby przypuszczać, że pozbycie się zwłaszcza niewielkiego wąsika nie jest żadnym problemem. Jest jednak zupełnie odwrotnie, z różnych przyczyn. Przede wszystkim, nie można go na przykład ogolić, co jest najprostszą metodą pozbywania się niechcianych włosków z wszelkich innych stref. Zaskutkowałoby to bowiem odrostem jeszcze ciemniejszych, mocniejszych i bardziej widocznych włosków, a nawet powiększeniem się wąsika. Czego zatem używać? Problemem jest też wrażliwa skóra w tym miejscu. Powoduje ona nie tylko to, że wyrywanie włosków może być bolesne, ale też mogą pojawiać się podrażnienia. Długo utrzymujące się zaczerwienienie czy wręcz strupki zaś przyciągną wzrok otoczenia do tego miejsca, kobiecy wąsik jest zaś czymś na tyle wstydliwym, że za wszelką cenę chce się ukryć fakt jego posiadania.

Czy istnieją domowe sposoby na wąsik?

Panie mające widoczne włoski nad górną wargą mogą pozbywać się ich na różne sposoby. W grę wchodzą też domowe metody, a zdecydowanie najpopularniejszą z nich jest stosowanie wody utlenionej. Trzeba to robić ostrożnie, by nie podrażnić delikatnej skóry. Nanoszenie na włoski wody utlenionej przede wszystkim je rozjaśnia – jest to podobny efekt jak przy rozjaśnianiu włosów. Tak samo też włoski zostają osłabione, a jeśli zabieg ten powtarza się często, mogą nawet ulec osłabieniu i wykruszyć się. Rzecz jasna, nie oddziałuje to na ich cebulki, więc nie jest to metoda pozbycia się wąsika na stałe. To zapewnić mogą tylko zabiegi laserowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Zwykle jednak trzeba wykonać co najmniej kilka zabiegów, a nierzadko aż 10.

Inne metody

Inne często stosowane sposoby na zmniejszenie widoczności wąsika to między innymi używanie kremu do depilacji. Jest to jednak metoda dająca efekt na krótki czas, szczególnie gdy ma się tendencje do szybkiego odrastania włosów. Poza tym takie chemiczne środki mogą podrażniać skórę. Efekt gładkości na dłuższy czas dają plastry z woskiem – warto używać tych specjalnie dedykowanych do depilacji twarzy. Jest to metoda dość bolesna, ale za to dająca gładkość na kilka tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *