Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Catering dietetyczny dla osób mających problemy ze zdrowiem

24 maja 2021 Catering dietetyczny

Czujesz, że Twoje ciało naprawdę dużo by zyskało, gdyby udało Ci się schudnąć kilka lub kilkanaście kilogramów, jednak Twój stan zdrowia sprawia, że naprawdę ciężko jest to osiągnąć? Istnieje wiele schorzeń, które utrudniają odchudzanie. Jednocześnie jest też wiele takich chorób, które wymagają stosowania określonej diety na co dzień – nawet gdy masa ciała jest prawidłowa. Czy takie osoby mogą zaufać cateringowi pudełkowemu?

Przy jakich schorzeniach przyda się specjalna dieta?

Diet dostosowanych do konkretnego problemu medycznego wymagają nie tylko osoby z nadwagą i otyłe, ale również chorujące na tarczycę, cukrzycę, alergie i nietolerancje pokarmowe, czy ze zdiagnozowaną insulinoopornością.

W przypadku takich dolegliwości warto w formularzu zamówieniowym zaznaczyć nietolerowane produkty lub wybrać opcję diety z niskim IG. Jeśli chodzi o catering dietetyczny Koszalin ma firmę Prima Food, w której można zrealizować ten rodzaj diety lub po prostu wykluczyć z niej niechciane, nietolerowane albo nielubiane produkty.

Kiedy catering dietetyczny się nie sprawdzi?

Pomimo tego, że catering dietetyczny to spore ułatwienie dla ludzi cierpiących na naprawdę wiele poważnych schorzeń, nie zawsze będzie odpowiedni. Przykładowo, nie powinny z niego korzystać osoby cierpiące na celiakię czy bardzo silne alergie, na przykład na orzechy. Wynika to stąd, że w miejscu, gdzie przygotowywane i pakowane są pudełka z posiłkami, nie dostosowanych do potrzeb tak wymagających klientów, istnieje spore ryzyko zanieczyszczenia posiłku nawet niewielką ilością tych alergenów.

Oprócz tego, pacjenci ze stwierdzoną niewydolnością nerek czy wątroby, po usunięciu woreczka żółciowego, czy osoby chore na fenyloketonurię powinny raczej zdać się na pomoc dietetyka klinicznego i przygotowywać swoje posiłki samodzielnie. Wynika to z faktu, iż te osoby wymagają specjalistycznej diety eliminacyjnej, a co za tym idzie – muszą mieć bardzo indywidualnie dopasowany do swoich potrzeb jadłospis. Firmy cateringowe nie są nastawione na żywienie kliniczne osób z ciężkim stanem zdrowia, dlatego mogą odmówić realizacji tego typu zamówień.

Catering dietetyczny Koszalin – dla kogo? 

W Prima Food Catering dokłada się wszelkich starań, aby nie tylko osoby w pełni zdrowe, ale również te cierpiące na najpowszechniejsze dolegliwości znalazły cos w sam raz dla siebie. Najlepiej odnajdą się w tym rodzaju żywienia osoby zdrowe czy regularnie trenujące, ale również te, które z różnych względów dbają o dietę zawierającą jak najmniej cukrów prostych, czyli o niskim indeksie glikemicznym. Jest to również dieta odpowiednia dla osób cierpiących na przykład na nadciśnienie, czy zagrożonych zawałem – z uwagi na wysoką jakość produktów oraz ich dostosowanie do zasad żywienia minimalizujących ryzyko chorób serca. Wszyscy ci, którzy chcieliby na przykład poprawić stan swojej skóry lub zminimalizować ryzyko wystąpienia u siebie nowotworów, także znajdą w Prima Food dietę dla siebie – pełną witamin, mikroelementów, przeciwutleniaczy oraz prozdrowotnych kwasów tłuszczowych.

Redakcja deutsch.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

astygmatyzm jak widzi
Catering dietetyczny
rumianek na wątrobę

Jesteś zainteresowany reklamą?

rumianek na wątrobę