deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

świąteczny klimat
Lifestyle

Jak stworzyć świąteczny klimat?

Grudzień to dla wielu ludzi szczególny czas. Ostatni miesiąc roku sprzyja wyjątkowej aurze związanej z zimą, adwentem i świątecznymi tradycjami. Co zrobić, czy poczuć magię? Jak w prosty sposób stworzyć niepowtarzalny świąteczny klimat?

Oświetlenie

Za pomocą światła można uzyskać wspaniałą atmosferę. Wystarczy przygasić górne oświetlenie w mieszkaniu, a uruchomić delikatne światełka dające świąteczny klimat. Drobne lampki można rozłożyć na parapecie, komodzie, zaczepić nad łóżkiem czy oknem. Wiele osób ozdabia nimi również balkon, taras i ogród. Ponadto przydadzą się podświetlane elementy dekoracyjne, a także świece różnych rozmiarów. Posiadacze kominków mogą dzięki nim tworzyć wieczorami zimowy, świąteczny klimat.

Zapachy

Świąteczny klimat uzyskać można dzięki różnym aromatom. Nie będzie to zbyt trudne, gdyż wiele zapachów bardzo kojarzy się ze świętami. Czym pachnie ten okres roku? Na pewno jest to woń sosny, świerku, piernika, cynamonu, wanilii, owoców cytrusowych i jabłek. Przyjemne, świąteczne aromaty można uzyskać dzięki żywej choince i własnoręcznym wypiekom. Dodatkowo warto zakupić świece, woski i olejki o odpowiednim zapachu.

Dźwięki

Na świąteczny klimat bardzo wpływają otaczające nas dźwięki. W czasie adwentu dobrym pomysłem jest włączanie znanych muzycznych klasyków związanych z Bożym Narodzeniem. Utwory wielu polskich i zagranicznych artystów można znaleźć na płytach CD lub w sieci. Oczywiście nie można zapominać o kolędach i pastorałkach. Świąteczne pieśni bardzo przyjemnie nastrajają i wywołują ogrom pięknych wspomnień jeszcze z czasów dzieciństwa.

Dekoracje

Jednym z ważniejszych punktów przygotowań świątecznych jest dekorowanie mieszkania. Głównym elementem jest oczywiście choinka, ale warto ozdobić dom również innymi przedmiotami. Poza światełkami przydadzą się rozmaite figurki z symbolami świątecznymi, takimi jak renifery, anioły, drzewka, mikołaje, bałwanki, bombki. Warto też wyposażyć się w piękne świeczniki i lampiony. Świąteczny klimat można uzyskać również dzięki stroikom, kokardkom i wieńcom wieszanym na drzwiach. Bardzo popularne są także pościele, koce, obrusy i ubrania świąteczne, zwłaszcza swetry, piżamy i grube skarpety.

Czas z bliskimi

Otaczające nas przedmioty, dźwięki i zapachy są bardzo ważne w tworzeniu nastroju, ale trudno uzyskać świąteczny klimat bez czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi. Warto umówić się na wspólne gotowanie czy lepienie pierogów. Do wielu aktywności można zaangażować dzieci. Maluchom z pewnością spodoba się oglądanie z rodzicami filmów świątecznych, śpiewanie piosenek zimowych, pieczenie pierniczków czy codzienne otwieranie kalendarza adwentowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.