Szalik to dodatek, za pomocą którego można w szybki i łatwy sposób odmienić niemal każdą jesienną i zimową stylizację. Wielu mężczyzn zastanawia się jednak nad tym, jak wiązać szalik. Jest to bowiem element garderoby, który można nosić na wiele sposobów. Co ważne, rodzaj wiązania wpływa na efekt wizualny stylizacji, ale również na komfort użytkownika.
Na jakie rodzaje wiązania szalika warto się zdecydować?
Wiązanie szalika może mieć bardziej elegancki i formalny charakter, jak również może pasować do codziennych i mniej oficjalnych stylizacji. Szalik oczywiście musi zapewniać ciepło oraz ochronę przed wiatrem, ale powinien również prezentować się atrakcyjnie. Panowie mogą decydować się na liczne typu wiązania szalika, w tym wybierać pojedynczą lub podwójną pętlę czy tak zwany węzeł paryski.
W jaki sposób wiąże się szalik na pojedynczą lub podwójną pętlę?
Węzeł zawiązany na pojedynczą pętlę prezentuje się bardzo elegancko oraz zapewnia skuteczną ochronę przed chłodem i wiatrem. Po założeniu szala na szyję należy wydłużyć jego jedną część i skrzyżować z drugim końcem szala. Po przełożeniu dłuższej części szala pod krótszą i wyciągnięciem jej przy szyi otrzymuje się estetycznie wyglądający pojedynczy węzeł. Tego typu wiązanie można schować pod płaszcz lub kurtkę lub zostawić na wierzchu odzieży. W celu wykonania podwójnej pętli szal w pierwszej kolejności należy owinąć wokół szyi, a następnie postępować analogicznie jak w przypadku pojedynczego węzła.
W jaki sposób wykonuje się węzeł paryski?
Tego typu wiązanie jest praktyczne i chętnie wybierane przez mężczyzn. W celu jego wykonania należy na szyję nałożyć złożony na pół szalik. Końce szala znajdujące się po jednej stronie szyi należy przełożyć przez pętlę z drugiej strony szyi oraz starannie je ułożyć. W zależności od potrzeb i preferencji pętla może być zaciśnięta lub bardziej poluźniona.
W jaki sposób nosi się szal zarzucony na raz lub na dwa razy?
Szale zarzucone na raz lub na dwa razy pasują do codziennych stylizacji. Szal należy w tym przypadku założyć na szyję oraz wydłużyć jeden z jego końców. Koniec ten należy zarzucić do tyłu oraz jednokrotnie lub dwukrotnie owinąć nim szyję.
W jaki sposób można wykonać formalne wiązanie szala?
Szal można nosić w sposób, który pasuje do formalnych stylizacji oraz oficjalnych spotkań. W tym celu należy go założyć na szyję oraz starannie wyrównać oba końce. W tym przypadku nie wykonuje się żadnego wiązania, a końce szala swobodnie zwisają. Szal zapewnia jednak dodatkową ochronę przed chłodem, a jednocześnie nie zakrywa muchy lub krawata. W razie chłodu końce szala można lekko przysunąć ku sobie lub wsunąć pod płaszcz. Poza tym, szal można nosić również w formie odwróconego węzła. W tym celu należy założyć szal na szyję, a następnie jego końce skrzyżować oraz przerzucić na plecy. Tego typu sposób noszenia szala pozwala skutecznie chronić szyję przed chłodem oraz prezentuje się bardzo ciekawie. Poza tym, stanowi ono doskonałe połączenie z płaszczem oraz sprawia, że sylwetka wydaje się być bardziej szczupła. Szal można również owinąć wokół szyi, a następnie jego luźne końce ukryć pod warstwą materiału. Tego rodzaju wiązanie zapewnia ciepło oraz wygodę użytkownika.