deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki
Lifestyle

Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki warto rozważyć?

Chrzest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to uroczystość podniosła podczas której następuje nawrócenie na wiarę chrześcijańską oraz symboliczne obmycie z grzechów. Ta wielka chwila spędzona w towarzystwie najbliższej rodziny powinna więc być odpowiednio upamiętniona.

Pieniądze czy inny prezent?

Szczególnie trudne zadanie czeka na przyszłych rodziców chrzestnych malucha. Warto dobrze przemyśleć czym obdarujemy chrześniaka bądź chrześnicę.
Pieniądze są wspaniałomyślnym gestem w stronę rodziców, jednak jak powszechnie wiadomo dziecko na ten zastrzyk gotówki się nie doczeka. Chociażby dlatego warto pokusić się o jakiś mały drobiazg, który dotrwa do momentu, gdy maluch będzie w stanie zrozumieć rangę uroczystości.

Idealny prezent dla dziewczynki, który przetrwa próbę czasu

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki wybrać, to trafiłeś idealnie! Poniżej prezentujemy listę kilku pomysłowych upominków dla malucha.

1. Grawerowana biżuteria lub pamiątki rodowe
Dobrym pomysłem będzie biżuteria. To prezent sprawdzony bowiem od wielu lat babcie chętnie dzielą się biżuterią ze swoimi wnuczkami chcąc pozostawić po sobie pamiątkę.
Oprócz takich drogocennych klejnotów rodowych dużą popularnością niezmiennie cieszą się złote medaliki podkreślające charakter uroczystości, albo grawerowane bransoletki upamiętniające datę chrztu oraz przyjęte imię.

2. Personalizowana książka
Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju personalizowane książki. Niektóre z nich prócz dedykowanej dziecku okładki opowiadają także historię bohatera o tym samym imieniu.
Czyż to nie kreatywna propozycja?

3. Aparat typu Instax
Ciekawym, niesztampowym pomysłem jest zakup aparatu natychmiastowego takiego jak Instax czy Polaroid i upamiętnienie nim najważniejszych chwil podczas: przygotowań, trwania ceremonii w kościele i spotkania rodzinnego przy stole.
Jako, że odbitki wywołują się automatycznie po naciśnięciu spustu migawki można do takiego upominku dołożyć album.

4. Pieniądze
Choć w formie gotówki niekoniecznie trafią finalnie do adresata, to są na to inne sposoby. Wielu rodziców i krewnych decyduje się na otwarcie konta oszczędnościowego lub wpłatę pewnej sumy na lokatę.
To świetny pomysł by gromadzić oszczędności, które bez wątpienia przydadzą się kiedyś dziecku.

5. Sesja zdjęciowa
Każda kobieta nawet ta najmniejsza stworzona jest do pozowania. Oferowanie dziecku lub całej rodzinie bonu na sesję zdjęciową to strzał w dziesiątkę!
Do profesjonalnych zdjęć w bajkowym klimacie wraca się z chęcią i uśmiechem na twarzy. Naszym zdaniem taka sesja to wspaniała rodzinna pamiątka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.