deutsch.com.pl

Praca i Edukacja

kolorowe tusze do rzęs
Uroda

Sposoby na efektowny wygląd rzęs

Chyba wszystkie kobiety zgodzą się co do tego, że rzęsy są bardzo ważnym elementem twarzy, szczególnie wtedy, gdy wykonuje się makijaż. Warto je więc wówczas odpowiednio podkreślać. W przeciwnym razie mogą „zginąć” przy wyrazistym makijażu, nawet jeśli są dość długie i gęste, a także sprawiać, że oczy będą wydawały się mniejsze, a spojrzenie – zgaszone.

Przygotowanie do malowania

Jeśli ma się z natury (lub dzięki odżywce) długie i gęste rzęsy, można sięgnąć po pierwszy z brzegu tusz, a efekt będzie zadowalający. Warto też zawsze przed jego nałożeniem oprószyć rzęsy pudrem – dzięki temu będą jeszcze grubsze. Kiedy zaś włoski nie są zbyt imponujące, doskonale będzie sięgnąć po tzw. rzęsy w butelce czy, w przypadku wieczornych wyjść, pokusić się o doklejenie – kępek lub pojedynczych sztucznych rzęs. Duże znaczenie odgrywa też oczywiście sposób malowania, przy czym na wieczór wcale nie trzeba poprzestawać na jednej warstwie mascary – można nałożyć jej więcej i zafundować sobie dramatic look. Oczywiście jednak nigdy nie można doprowadzić do sklejenia rzęs i powstania efektu tzw. owadzich nóżek, gdyż wygląda to fatalnie.

Warto użyć zalotki

Kobiety mające naturalnie mocno wywinięte rzęsy mogą to sobie darować, jednak panie mające proste włoski zdecydowanie powinny je podkręcać. Taki zabieg optycznie „otwiera” oczy i powiększa je, a także sprawia, że rzęsy wyglądają na długie, gdyż patrzy się na nie pod innym kątem. Używanie zalotki wymaga jednak sporej wprawy – nieumiejętne obchodzenie się z nią może doprowadzić do powyrywania czy połamania rzęs! Przede wszystkim trzeba pamiętać, by zawsze podkręcać niepomalowane rzęsy. Usztywnione od tuszu, mogą zostać złamane w połowie przez zalotkę! Bezpieczniejsze, choć dużo droższe, są też zalotki elektryczne. Używa się ich też bez żadnego trudu.

Ciekawe kosmetyki – kolorowe tusze do rzęs

Czarne tusze wiodą zdecydowany prym, ale warto od czasu do czasu postawić na inne kolory. Może to być dobre rozwiązanie wcale nie tylko na szaloną imprezę. Warto przy tym wiedzieć, jakie barwy pasują do danych typów kolorystycznych. Świetnym wyborem dla blondynek czy kobiet rudowłosych może być tusz brązowy, który nawet będzie wyglądał naturalniej niż dramatyczna czerń. Dobrą opcją będzie też tusz grafitowy czy szary. Brązowe oczy zaś mogą zostać pięknie podkreślone przez mascarę ciemnozieloną. Po niebieski tusz mogą zaś sięgnąć przede wszystkim brunetki, także niebieskookie – będzie pięknie harmonizował z kolorem tęczówek. Tak pomalowane rzęsy będą mocno przyciągać wzrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.